Turneu Regional de Minifotbal câştigat de echipa IPJ Dolj

0

Echipa poliţiştilor doljeni a câştigat Turneul Regional de Minifotbal al Ministerului Afacerilor Interne, desfăşurat în perioada 4 –5 iulie 2019, în Drobeta Turnu Severin.

În aceasta fază a competiției au fost prezente 4 echipe, respectiv IPJ Dolj, IPJ Gorj, IPJ Mehedinți și ISU Olt, câștigătoare ale “fazelor locale”, desfășurate anterior în luna mai 2019.

După un parcurs foarte bun, cu 3 victorii (3-2 cu  IPJ Gorj, 5-2 cu IPJ Mehedinți și 5-3 cu ISU Olt), echipa doljeană a ocupat primul loc cu maximum de puncte, câștigând acest turneu regional şi reuşind să se califice în fazele semifinale ale Campionatului MAI.

Componenţa echipei, coordonată de profesorul Ciocănescu Daniel, a fost următoarea: agent principal Salceanu Ionut, agent șef adjunct Nicolin Alin, agent şef Dinuică Laurentiu, agent principal Nuta Adrian, agent şef Prună Radu, agent șef adjunct Ştoiu Bogdan Ionut, agent sef Popescu Victoras, agent principal Afrem Silviu, comisar Cojocaru Mugurel şi comisar șef Călărăşanu Cătălin Ionuţ.

De asemenea, agentul principal Sălceanu Ionut, portarul echipei, a fost desemnat cel mai bun jucător al turneului.

Conducerea IPJ Dolj i-a felicitat pe politiștii – fotbaliști pentru reuşită și le-a urat succes în următoarea fază a competiției.