Dolj: Bărbat din Moțăței, evadat dintr-un penitenciar, depistat de polițiști în comuna Calopăr

0

În urmă cu puţin timp, poliţişti din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Dolj, cu sprijinul Direcţiei Operaţiuni Speciale din cadrul Poliţiei Române au identificat şi prins, într-un imobil nelocuit din comuna Calopăr, bărbatul de 36 de ani, din Moțăței, care la data de 25 noiembrie a evadat dintr-un penitenciar din Dolj.

Poliţişti din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale Dolj continuă cercetările, în vederea stabilirii întregii stări de fapt, urmând ca la definitivarea acestora să fie făcute propunerile corespunzătoare unităţii de parchet competente.

La nivelul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Dolj a fost constituită o escortă formată din poliţişti din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale Dolj, cel în cauză urmând a fi încarcerat în Penitenciarul Craiova.

COMENTARII

Please enter your comment!
Please enter your name here