În această seară, un tânăr de 18 ani, din Craiova, care conducea un autoturism pe Calea București, la intersecția cu Bulevardul Carol, a trecut pe culoarea roșie a semaforului electric și a lovit un microbuz condus de un bărbat de 70 de ani, din Craiova.
În urma accidentului 2 persoane au fost transportate la spital, o fata de 16 ani, din autoturism și un bărbat de 49 de ani, din microbuz.
Oamenii legii au întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

















